CANLI SONUÇLARİDDAA BÜLTENİFİKSTÜRPUAN DURUMU

981 # Boston – Washington

Maç Günü: 16.05.2017
Maç Saati: 03.00
Maç KanalıbeIN

 

## Boston – Washington İddaa Tahmini Aşağıda Yer Almaktadır! ##

Amerikan Basketbol Ligi Doğu Konferansı Play-off Yarı Final 7. Maç’ında Boston ile Washington karşılaşacak. Boston seriye ev sahibi avantajı ile başlamıştı. Serinin ilk maçına Boston evinde oynamanın da güveniyle rahat bir galibiyet almıştı. 2. maçta ise Boston çok daha zorlandı. 114-114 uzatmalara giden maçta zor da olsa sahadan galip ayrılmayı başarmıştı. Bu maçla beraber iki takım oyuncuları arasında oldukça gergin dakikalar yaşanmaya başlandı ve sertlik dozajı oldukça yükseldi.
3. maç ise Washington’ın ev sahipliğinde oynandı. İlk 2 maça bakacak olursak sahadan oldukça etkili bir Boston vardı ancak seri Washington’a taşınınca işler adeta 180 derece döndü. Baştan sona önde götürdüğü maçta 116-89 gibi yüksek bir farkla yendi. 4. maçı da farklı bir skorla kazanmasını bilen Washington seriyi 2-2’ye getirmiş oldu. John Wall kazanılan galibiyetlerdeki en büyük emek sahibi oyuncu oldu.
Seri tekrardan Boston’a taşındı. İlk yarıya hızlı bir başlangıç yapan Boston, yarıyı 67-51 gibi farklı bir skorla önde kapadı. Farkın erimesine imkan sağlamayan oyuncular maçı da 123-101 kazanmasını bildi ve seride 3-2 öne geçti. Artık Boston için 1 galibiyet Doğu Konferansı Final’i demek olacaktı.
Serinin 6. maçı Washington’da oynandı. Washington 3. ve 4. maça oranla çok daha tutuk başladı. İlk yarıyı 42-41 geride kapatırken onlar için en önemli isim olan John Wall sadece 3 sayı bulabilmişti. Wall’ın seri boyunca en büyük destekcisi olan Bradley Beal ise Washington’ı ilk yarıda ayakta tutan isim oldu. İkinci yarıda da maç oldukça çekişmeli geçti. Wall ikinci yarı 23 sayı atarak maçın kazanılmasında büyük pay sahibi oldu. Özellikle 89-91 gerideyken maçın bitmesine 3.5 saniye kala attığı 3’lükle maçı takımına getirdi.
Genel bir bakışla özetlyecek olursak ev sahibi olan takım sürekli kazandı. Bu bağlamda Boston rakibine oranla bir adım önde duruyor. Kazanan Doğu Konferası Finali’nde Cleveland ile karşılaşacak. Bireysel olarak bakacak olursak Isaiah Thomas ve Al Horford Boston cephseinde, John Wall ve Bradley Beal Washington cephesinde en güvenilir isimler. Her iki takıma da başarılar dilerim.

Boston – Washington İddaa Tahmini

İY1 Boston maçın ilk yarısını 2.5 olan handikabı aşıp önde kapatacaktır. 1.70 lik oranıyla kuponlarda yer verilebilir.

ALT 211.5 olan baremin bu maçta geçilemeyeceğini düşünüyorum. 1.70 lik oranıyla kuponlarda yer verilebilir.

Yorumcu: Atalay İS

Günün Diğer Kuponları

Günün Tahminleri:
Ligin Maçları: NBA Tahminleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.